SISTE: Veien i begge retninger er nå åpen.
Klokken 12.20. fredag ettermiddag, melder 110-sentralen Telemark at brannvesenet har rykket ut til en trafikkulykke på E18 ved Lannerheia i Porsgrunn.
Politiets operasjonsleder opplyser at en lastebil og en personbil skal være involvert i ulykken. Ulykken skal ha skjedd i nordgående løp.
– Personbilen har blitt skyvet anslagsvis 200 meter oppover bakken, av lastebilen, før kjøretøyene stanset, opplyser politiet.
Det var en person i hver av bilene, og begge slapp unna uten fysiske skader.
Kø
Klokken 13.00 melder politiet om et nytt uhell på samme sted, men i sørgående felt. En lastebil og en personbil er involvert, og ulykken skjedde da lastebilen kolliderte i personbilen.
Det var to personer i personbilen, begge fra Eritrea. Sjåføren fikk vondt i nakken etter ulykken og han ble kjørt til legevakt. Den kvinnelige passasjeren er uskadd.
Føreren av lastebilen er en mann i slutten av 20-årene fra Latvia. Politiet oppretter sak.
Dette feltet er nå åpnet for trafikk, etter at personbilen måtte berges.
Det er redusert framkommelighet på stedet.