Oslo (ANB-NTB): Alexander Rybak og manager Kathrine Synnes Finnskog bryter samarbeidet etter at de har røket uklar om mål og prioriteringer.
| Publisert 13.03.2010 kl 18:16 Oppdatert 13.03.2010 kl 18:28 |
– Vi har lyst til å holde på med forskjellige ting, Vi er ferdig med hverandre nå, sier Finnskog til Dagbladet.no.
I en pressemelding som ble sendt ut lørdag formiddag, gikk det fram at Rybak og BpopMentometer skiller lag etter et eventyrlig år sammen.
– Ulike prioriteringer og målsettinger for fremtiden gjør at det nå er på tide å satse videre på hver sin kant, står det i meldingen.
Partene skilles som venner, står det videre. BpopMentometer vil gjennomføre booking av konserter og opptredener i Norge fram til 31. juli
Rybak er i Sverige og var ikke tilgjengelig for kommentarer lørdag, men i et intervju med TV 2 kritiserer han sjefene i musikkbransjen for å mangle mot til å satse.
– Alle menneskene jeg kjente, var imot at jeg skulle melde meg på MGP, og alle bransjefolkene var imot at jeg prøvde å få «Fairytale» på radio, sier Rybak i intervjuet. (ANB-NTB)
Lokale nyheter -Høydepunktet var at jeg fikk sjansen til å gi kronprinsparet en gave, og gi en takk til hele Norge for at vi fikk bli her, og starte på nytt, sier en rørt Hovhannes Bayadjan til Tvedestrandsposten. Les mer