Utenriksministeren viste i dag stor interesse for Quickflange.
I selskap med bedriftsledere fra bl.a. Agder Energi, Gard og Sevan Marine, presenterte Tor Arne Hauge i dag suksesshistorien Quickflange for utenriksminister Jonas Gahr Støre og forsvarsminister Grete Faremo.
I anledning utenriksministeren og forsvarsministerens besøk til landsdelen, arrangerte Agderforskning et dialogmøte med sentrale internasjonale bedrifter i regionen. Temaet var «Agder som utgangspunkt for et internasjonalt næringsliv».
Inviterte bedriftsledere
Fylkesordførerne i de to Agder-fylkene; Laila Øygarden og Thore Westermoen innledet, før 11 bedriftsledere i sentrale bedrifter fikk anledning til å komme med innspill og gi presentasjoner. Tom Nysted i Agder Energi, Morten Haakstad i Windy Boats, Arne Smedal i Sevan Marine og Atle Bergshaven i Bergshav Management var blant bedriftslederne som tok ordet.
Best på nyskaping
Først ut var imidlertid Tor Arne Hauge i Tvedestrands-bedriften Quickflange, som nylig mottok NHOs Nyskapingspris for 2010.
- Jeg benyttet anledningen til å profilere selskapet, forteller Hauge.
Han fikk positiv respons etter presentasjonen, ikke minst fra utenriksministeren.
- Støre ga flere ganger klart uttrykk for at han ønsker å besøke bedriften. Både i plenum, i lunsjen og ved avslutningen sa han dette. Det setter vi selvsagt veldig pris på, sier bedriftsgründeren fornøyd.
- Vi vil finne en anledning når Støre skal til Sørlandet, legger Hauge til.
Utenriksministeren har som kjent feriested i Kilsund.
Lokale nyheter Sportsbaderne fra Østerå var i går kveld spesialinvitert til Staubø kultursenter. Les mer
Lokale nyheter Tenåring tusket til seg en annens penger fra minibanken til Vegårshei sparebank i Myra. Les mer
Lokale nyheter TFH AS har begjært seg selv konkurs. Den foreløpige oversikten viser at det er begrenset med midler i boet. Les mer