«Die Modeshow»: Tysk 2. klasse på Tvedestrand vgs gjøglet på tysk catwalk på åpen skole i dag.
Tvedestrand vgs arrangerte åpen skole for ungdomsskole- elever onsdag, og høydepunktet var definitivt det tyske moteshowet. Herrlich!
De 18 elevene i tysk 2. klasse på Tvedestrand vgs gledet mange med sine ytterst karikerte mannekenger på catwalken i det som antagelig var Tvedestrand første tyske moteshow onsdag.
Stilen varierte fra sporty og traust til pelsjåle, russisk harry og festantrakk à la «brüno».
Ungdomsskoleelever fra Lyngmyr og Stuenes var de første som kom til Tvedestrand, fulgt av Vegårshei og Åmli senere på dagen.
- Elevene må bestemme seg for hvilken skole de skal søke innen første mars, påpeker rådgiver Mona Lunde.
Også på Holt tok de imot besøk på onsdag. Der utgjorde hogst i skogen og hester i stallen deler av programmet.
Dans, byggfag og aktiviteter knyttet til realfagene ble også presentert.
Elevene fikk orientering om hvilke tilbud skolen har, og det ble servert pizza til alle gjestene.
Elevene som kom på besøk, ble guidet rundt av Tvedestrand vgs sine egne elever.
Programmet ble satt sammen av elevene i samarbeid med rådgivere og avdelingsledere.
Lokale nyheter Sportsbaderne fra Østerå var i går kveld spesialinvitert til Staubø kultursenter. Les mer
Lokale nyheter Tenåring tusket til seg en annens penger fra minibanken til Vegårshei sparebank i Myra. Les mer
Lokale nyheter TFH AS har begjært seg selv konkurs. Den foreløpige oversikten viser at det er begrenset med midler i boet. Les mer