Politiet kunne imidlertid ikke finne at de var ute på noe ulovlig, de fem østeuropeerne i den engelske bilen.
Tømrer Esben Haug startet med en 200 år gammel rønne da han gikk i gang med å bygge. Nå er rønna en moderne enebolig, men det gamle er godt bevart.
Se bildene her
Web-TV Det er ventet at Earl vil svekke seg ytterligere mens den beveger seg i nordøstlig retning langs USAs atlanterhavskyst.
Se video her
Web-TV Israels statsminister Benjamin Netanyahu og palestinernes president Mahmoud Abbas holdt torsdag direkte samtaler for første gang på 20 måneder.
Se video her|
Anne Kristine Dehli
E-post
|
|
| Publisert 07.02.2010 kl 08:54 Oppdatert 07.02.2010 kl 09:41 |
Politiet stoppet et engelsk bil med fem østeuropeere i Tvedestrand klokken 17 lørdag.
- Vi er litt observante i forhold til østeuropeere, og vi stopper dem i generell trafikkovervåkning i et forsøk på å forebygge kriminalitet, opplyser operasjonsleder Hans petter Osaland ved Agder politidistrikt.
- Mange østeuropeere forårsaker store problemer i Norge. Derfor prøver vi å registrere dem som er her og følge opp. Men jeg vil samtidig understreke, for å unngå misforståelser, at det selvfølgelig ikke er alle østeuropeere som driver med noe ulovlig, sier Osaland.
Lokale nyheter -Høydepunktet var at jeg fikk sjansen til å gi kronprinsparet en gave, og gi en takk til hele Norge for at vi fikk bli her, og starte på nytt, sier en rørt Hovhannes Bayadjan til Tvedestrandsposten. Les mer
Foto: Frode Gustavsen og Marianne Drivdal
Se blidene fra Vegårshei
Foto: Anne Dehli og Øystein K. Darbo
Se bildene fra det kongelige besøket i Tvedestrand.