Øystein Hauge har samlet oppvekstopplevelser i ny bok.
På fire korte linjer malar han fram store drama, skuggelagte minne, svart sorg og tapt kjærleik, alt dyppa i Øystein Hauges særeigne kjensle for fargar og lydar, lukt og smak», heter det i forlagets omtale av boka «Stilleben» som kommer i mars - nummer seks i rekken av diktsamlinger fra vegårsheiingen.
Og som i flere tidligere bokutgivelser henter forfatteren også denne gangen stoffet sitt fra oppvekstår i Vegårshei - slik han også gjorde det i boka «Fotografi av to som dansar». Denne boka ble av dagbladet.no sine lesere kåret til «Årets diktsamling 2005».
«Evna til å skrive så mykje som muleg på minst muleg plass, er eit klassisk kjennemerke for kvalitet, uansett skriftform. I fleire av bøkene sine har poeten Øystein Hauge demonstrert meisterskap en sin i akkurat dette, og i årets diktsamling, Stilleben, gjer han det igjen», skriver Tiden Norsk Forlag på sine hjemmesider.
Lokale nyheter Politiet henla sjikanesaken mot sandefjordkvinnen som med saftig språkbruk uttalte seg om en selger fra Tvedestrand på nettet. Det godtar ikke selgeren. Les mer