| Publisert 01.02.2010 kl 23:00 Oppdatert 04.02.2010 kl 13:17 |
SE TIDSPUNKTER OG BESTILL BILLETTER HER
«Avatar»
Am. Sci/fi action
Aldersgrense: 11 år
Jake Sully, en tidligere marinesoldat nå lenket til en rullestol, blir rekruttert til å reise lysår unna til den fjerne månen Pandora. Her får Jake i oppdrag å være med å kjempe en kamp for å få tak i et sjeldent mineral som kan redde jordens energikrise. Fordi atmosfæren på Pandora er giftig har det blitt opprettet et eget Avatar-program, hvor mennesker kobles via bevisstheten til en Avatar. Disse Avatarene er et genetisk hybrid mellom menneskelig DNA blandet med DNA av de innfødte på Pandora kalt Na’vi.
«Olsenbanden jr.:
Mestertyvens skatt»
Norsk familiefilm/-komedie
Aldersgrense: Tillatt alle
Denne gangen jakter banden på en forsvunnet pengeskatt som stammer fra ranet av Norges bank i 1835. De har fått snurten av et skattekart og den spennende jakten leder dem til gamlebyen i Fredrikstad, gjennom mørke ganger på Akershus festning og til slutt Ole Høilands hule i Oslomarka. I denne filmen får vi også for første gang stiftet et nærmere bekjentskap med barnehjemsbarnet Egon Olsens familie, da Egon kommer på sporet av sin egen stamfar? Mestertyven Ole Høiland?
«Did you hear about the Morgans?»
Am. komedie
Aldersgrense: 11år
I forbindelse med et mislykket forsøk på gjenforening har de uflaks nok til å bli vitner til et mord og må uventet flytte til en liten by i Wyoming som del av et vitnebeskyttelsesprogram.
Under nye identiteter sliter det storbytilpassede paret med å gli inn i livet på landet, hvor alle bærer våpen, flanell-skjorter og vet alt om hverandre. De raver ut i et komisk eventyr hvor de må gå i dekning for en leiemorder som forfølger dem og må samtidig reparere det havarerte ekteskapet og gjenopprette verdiene i livet.
«Det regner kjøttboller»
Am. animasjon/familiekomedie
Aldersgrense: 7 år
En morsom komedie i 3D fra Disney om et ungt geni som må redde verden da hans matoppfinnelse klikker og fører til at kjøttboller på størrelse med Cadillac’er og mais store som Eiffeltårnet faller mot jorden.