...
Aalesund-keeper Anders Lindegaard kan bli United-spiller i løpet av kort tid. Foto: Terje Pedersen, ANB

Lindegaard kan få sjansen

Aalesund-keeper Anders Lindegaard ble tatt ut som tredjekeeper, men kan nå vokte det danske buret i EM-kvalåpningen.

Stian Grythaugen E-post
Publisert 03.09.2010 kl 10:06 Oppdatert 03.09.2010 kl 10:10

Tips en venn på e-post:

Omtalte lag og spillere


I en alder av 26 år er Lindegaard med i sin aller første a-landslagstropp, og hvilken debut det kan komme til å bli. Tirsdag åpner danskene EM-kvalifiseringen mot Island i Parken – kanskje med Lindegaard mellom stengene.

Det er nemlig en viss en mulighet for at Aafk-keeperen er beste tilgjengelige alternativ for landslagssjef Morten Olsen

Reserven reiste hjem

Førstekeeper Thomas Sørensen har i lengre tid slitt med en vond albue, og så langt denne uka har ikke Stoke-proffen trent med resten av troppen. Torsdag pådro i tillegg reserven Stephan Andersen seg en skulderskade – hvilket tvang Brøndby-keeperen til å reise hjem.

Landslagssjef Olsen valgte ikke å hente inn en ny tredjekeeper, og satser dermed på at det klarer seg med Sørensen og Lindegaard som alternativer. Den som måtte tro at sistnevnte er utelukkende glad for å ha én konkurrent mindre, mp imidlertid tro om igjen.

– Det er naturligvis gledelig å rykke framover i hierarkiet, men jeg er lei meg for at Stephan er sendt hjem. Jeg hadde gledet meg til å måle meg mot ham, sier Lindegaard til Ekstrabladet.

Han vil ikke spekulere i sjansene for å få vokte målet i Parken tirsdag.

– Det har jeg ikke tenkt mye på, sier Lindegaard.

Skal være klar

Aalesund-keeperen innrømmer samtidig én ting:

– Kommer det dit, skal jeg nyte det i fulle drag. Trenger Morten meg, skal jeg love å være klar.

Landslagssjef Olsen regner på sin side å ha begge sine to gjenværende keepere klar til tirsdagens kamp.

– Vi har passet litt på Thomas Sørensen i begynnelsen av uken, men jeg er ganske sikker på at han trener med oss fredag, sier han.

Anders Lindegaard har leverte en meget god sesong i Aalesund – og har tiltrukket seg interesse fra en rekke storklubber. Manchester United og Celtic er to av beilerne. (ANB)

500 - Internal server error

Error message:
Transformation ended in error for request URI: /componada/component/show-esi/normal/football/magic/www.tvedestrandsposten.no/115/5276635/2010-09-03T10:10:53Z when using style sheet component_xhtml2html.xsl. Masked exception is:
Problem transforming sheet: jar:file:/var/jetty/componada/Jetty_0_0_0_0_9002_componada.webapp.war__componada.webapp__.bdff6g/webapp/WEB-INF/lib/componada-xslt-1.176.jar!/xslt/component_xhtml2html.xsl

root cause:
org.xml.sax.SAXParseException: A DOCTYPE is not allowed in content.

, group
X-Trace-App: [componada ; tupplur.api.kunder.linpro.no ; Wed Feb 08 11:11:28 CET 2012] X-Trace-App: [corredor ; grundtal.api.kunder.linpro.no ; Wed Feb 08 11:11:28 CET 2012]

Mest lest nå

...

Mathias kjemper om proffkontrakt

Sport Vegårsheiingen Mathias Øverland (18) kan få sitt store gjennombrudd som fotballspiller i år. Les mer

...

150 på utefest

Lokale nyheter Igjen ble «Kom deg ut-dagen» en suksess på Langjordet. Les mer

...

Landets beste juniorer til Vegårshei

Sport Norges beste skiorienterere i junior- og ungdomsklassene deltar i norgescupen som arrangeres på Vegårshei i helgen. Les mer

...

Vil klage på henleggelse

Lokale nyheter Politiet henla sjikanesaken mot sandefjordkvinnen som med saftig språkbruk uttalte seg om en selger fra Tvedestrand på nettet. Det godtar ikke selgeren. Les mer


Tips oss

Telefon: 37 16 49 00
Tipstelefon: 99 38 68 19
E-post: redaksjonen@tvedestrandsposten.no
Skjema: Tipsskjema

Kontakt oss

Telefon 37 16 49 00
Telefax: 37 16 49 01
Besøksadresse: Hovedgata 54
Postadresse: Postboks 100
4901 Tvedestrand

Annonser

E-post: annonser@tvedestrandsposten.no
Annonse: Geir S Arnesen
Fax: 37 16 49 01

Redaksjonen

Ansvarlig redaktør: Marianne Drivdal
Copyright: Tvedestrandsposten
Bruk av tekst/bilder er ikke tillatt
uten spesiell avtale.

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.