Tvedestrands herrelag scoret hele 38 mål i Lyngmyrhallen lørdag. Laget knuste ØIF Arendals 3. lag med 38-20, selv om Arendalslaget var klare favoritter.
Tvedestrands herrelag i 4. divisjon gjorde til gangs Tvedestrandspostens tips til skamme. Vi holdt Øyestad som klare favoritter, noe tidligere resultater og tabellposisjon skulle tilsi, men Tvedestrand ville det annerledes.
Det ble en god og meget underholdende kamp for en nesten fullsatt Lyngmyrhall. Nesten 60 scoringer i løpet av kampens 60 minutter.
Ikke rart at folk storkoste seg på tribunen - og det gjorde jo heller ikke noe at 38 av scoringene var det Tvedestrand som stod for.
Tok ledelsen
Tvedestrand åpnet friskt og kom tidlig i ledelsen anført av en for dagen meget opplagt Geir Swan. Sjelden har vi sett ham så løpsvillig. Gutten virket rett og slett skikkelig spillesugen, og han fikk med seg resten av laget.
Et tamt Øyestad-lag ble raskt hektet av, de kunne også kun stille syv spillere, og det røynet nok litt på utover i omgangen da de ikke hadde innbyttere.
Gjestene forsøkte så godt de kunne innledningsvis, men slapp ikke til. Tvedestrand spilte hardt og godt i forsvar, og aller bakerst hadde laget en solid sisteskanse i Ole M. Kirsebom. Til pause ledet hjemmelaget 15-7.
Åpnet seg opp
2. omgangen ble meget målrik. Kampen åpnet seg opp, Tvedestrand radet opp det ene flotte angrepet etter det andre og etterhvert gav gjestene mer eller mindre opp.
Bedre ble det ikke da en av lagets spillere fikk rødt kort midtveis i omgangen, da måtte Øyestad spille med en mann mindre de siste 15 minuttene.Men da var kampen forlengst avgjort.
God laginnsats
Dette var bunnsolid av hele Tvedestrandslaget, bedre har de ikke spilt i år, selv om lørdagens Øyestadutgave var av det svake slaget.
Geir Swan er nevnt, han var banens beste spiller. Visste hvor målet stod, ofte også nest sist på ballen, sterk i forsvar og viste en løspvilje og hurtighet som vi ikke trodde den «gubben» hadde. Stor kamp.
Solid keeperspill av Ole Martin, han gjør sjelden en svak kamp. Vi vil også trekke frem unggutten David Robertsen, teknisk meget god og sikker fra 7 meters-merket.
Scoringene kom slik: David Robertsen 9 (6 på straffe), Geir Swan 8, Iver Hasla 6, Erik Solberg 4, Endre W. Andreassen 4, John Molkte 3, Vetle S. Austvik 3 og Tor Erik Håland 1 mål.
OP.
Lokale nyheter Politiet henla sjikanesaken mot sandefjordkvinnen som med saftig språkbruk uttalte seg om en selger fra Tvedestrand på nettet. Det godtar ikke selgeren. Les mer