Kjerringøy (ANB): Kul i panna, kløvd overleppe, brudd i tann og flere sår. Det ble resultatet av Inger Johanne Mathisens møte med en illsint elgku på Kjerringøy.
Kampstart om:
| JONAS BJØRKLI, AN | |
| Publisert 08.02.2010 kl 10:17 Oppdatert 08.02.2010 kl 10:19 |
Det var var lørdag ettermiddag Inger Johanne Mathisen ble antastet av den iltre elgkuen, mens hun og sønnen var ute og luftet hver sin hund like i nærheten av Kjerringøy kirke.
– Først så vi to elgkalver. Disse sprang av gårde da de så oss, forteller Mathisen til AN.no.
Like etter kom elgkua ned fra en skråning på andre siden av veien. Da elgkua ikke fant kalvene ble den nervøs og sint.
Elgen sprang først etter Mathisens sønn, men snudde og satte etter Mathisen, som ikke hadde annet valg enn å løpe. Noen meter senere snudde hun seg for å se hvor elgkua var. Da fikk hun seg en overraskelse. Like bak henne sto elgkua på bakbeina og brukte forbeina til å puffe Mathisen over ende.
Lokale nyheter -Høydepunktet var at jeg fikk sjansen til å gi kronprinsparet en gave, og gi en takk til hele Norge for at vi fikk bli her, og starte på nytt, sier en rørt Hovhannes Bayadjan til Tvedestrandsposten. Les mer
Skipsreder John Fredriksen liker ikke Norge. Derfor trekker han tilbake planene om å flagge skipene sine hjem. Grunnen er at han, ifølge eget utsagn, er «møkka lei» norske byråkrater.
Les kommentaren her
Tømrer Esben Haug startet med en 200 år gammel rønne da han gikk i gang med å bygge. Nå er rønna en moderne enebolig, men det gamle er godt bevart.
Se bildene her
Rosenborg måtte se mesterligadrømmen gå fløyten mot et sterkt FC København.
Se bildene fra dramaet!